• 0 850 227 27 41

DERS KAYIT TARİHLERİ;

 • Ders kayıtları 20-24 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacak olup, dersler 27 Eylül 2021 tarihinde başlayacaktır.
 • Ders ekleme-bırakma ve özel öğrenci kayıtları 30 Eylül - 01 Ekim 2021 tarihleri arasındadır. Ders ekleme-bırakma tarihlerinde ders kaydı yapılamayacaktır.

 

DERS KAYIT İŞLEMLERİ;

 • Üniversitemiz Önlisans ve Lisans Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinin 13. Maddesinde belirtildiği üzere;
 • Ders kayıtları akademik takvimde belirlenen tarihler arasında Öğrenci bilgi sistemi üzerinden yapılacaktır.
 • Ders kaydı işlemlerinin tümünden öğrenciler sorumlu olup, bu işlemleri kendileri yapmakla yükümlüdürler. Ancak, öğrencilere ders kayıt yenileme işlemlerinde yardımcı olmak için bölüm başkanlığınca ilgili bölümün öğretim elemanları arasından bir akademik danışman görevlendirilir. 
 • Kaydınızı kesinleştirip kontrol ettikten sonra danışman onayına sunmayı ve Danışmanınızın ders kaydınızı onaylayıp onaylamadığını kontrol etmeyi unutmayınız.
 • Lisansüstü öğrencilerin Öğrenci İşleri ilgili Enstitülerde yürütülmektedir.

 

ÜNİVERSİTEMİZE YENİ KAYIT YAPTIRAN ÖĞRENCİLER;

 • Üniversitemize yeni kayıt olan birinci sınıf öğrencilerinin e-kayıt sistemine (öğrenci bilgi sistemi'ne) giriş yaparak ders kayıtlarını yapmaları gerekmektedir.
 • Öğrenci e-kayıt sistemine (öğrenci bilgi sistemi'ne) giriş için kullanıcı adınız öğrenci numaranız, şifrenizi ise; aşağıda belirtilen öğrenci e-kayıt sistemi'ne giriş için tıklayınız yazan alandan giriş yaparak şifre sıfırlama alanından gerekli alanları doldurarak alabilirsiniz. ayrıca bu alandan e-devlet girişi ile de öğrenci e-kayıt sisteminize giriş yapabilirsiniz.
 • Öğrenci numaranızı bilmiyorsanız öğrenci numaranızı öğrenmek için tıklayınız. (2021-2022'de ilk defa kayıt yapan öğrenciler için)

 

E-KAYIT (ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ) SİSTEMİ İÇİN TIKLAYINIZ.

 

DERS KAYIT KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ.

 

UZAKTAN EĞİTİM İŞLEMLERİ;

 • 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında uzaktan eğitim yoluyla alınacak dersler için GAUZEM’e giriş e-kayıt sayfanıza giriş için kullandığınız kullanıcı adı ve şifre ile aynıdır.
 • Ders kayıtlarımız bittikten sonra öğrencilerimiz GAUZEM tarafından GAUZEM Bilgi Sistemine toplu olarak aktarılacaktır. Uzaktan eğitim derslerine girilse dahi e-kayıt bilgi sisteminde bulunmayan dersler ile ilgili hiçbir işlem yapılmayacaktır. Bu nedenle lütfen e-kayıt sayfanızdaki kaydınızı kesinleştirip kontrol ettikten sonra danışman onayına sunmayı ve Danışmanınızın ders kaydınızı onaylayıp onaylamadığını kontrol etmeyi unutmayınız.

 

GAZUZEM Bilgi Sistemine giriş için tıklayınız.

 

KATKI PAYI/ÖĞRENİM ÜCRETİ (HARÇ) İŞLEMLERİ;

Katkı payı/öğrenim ücreti (harç) yatırması gereken öğrenciler, öğrenci numaraları ile Halk Bankasının herhangi bir şubesi veya atm’sinden harçlarını yatırdıktan sonra ders kaydı yapabileceklerdir. E-kayıt sayfanıza girdiğinizde ders kaydı sayfanızda ödemeniz gereken harç ücreti görüntülenecektir. Herhangi bir sorun olduğu taktirde Öğrenci İşlerinde ilgili bölüm sekreteriniz ile iletişime geçiniz.

 

Harç işlemleri ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Harç ödeme şekli ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Harç ücretini öğrenmek için tıklayınız.

 

Harç ücretleri; 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında Yükseköğretim Kurumlarında Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkısı Olarak Alınacak Katkı Payları ve Öğrenim Ücretlerine Dair Karara göre belirlenmiştir.

 

HAZIRLIK İŞLEMLERİ;

İNGİLİZCE HAZIRLIK İŞLEMLERİ;

İngilizce Hazırlık öğrencilerimizin ders kayıt işlemi bulunmamaktadır. Ders kayıtları Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından yapılacaktır. Harcı olan öğrencilerimizin her dönem ders kayıt sürecinde harçlarını ödemeleri yeterlidir. Harcını yatırmayan öğrencilerin ders kaydı Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından kesinlikle yapılmayacaktır.

Yabancı Diller Yüksekokulu web sayfası için tıklayınız.

 

ARAPÇA HAZIRLIK (YALNIZ İLAHİYAT FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ İÇİN) İŞLEMLERİ;

Arapça Hazırlık öğrencilerimizin ders kayıt işlemi bulunmamaktadır. Ders kayıtları İlahiyat Fakültesi tarafından yapılacaktır. Harcı olan öğrencilerimizin her dönem ders kayıt sürecinde harçlarını ödemeleri yeterlidir. Harcını yatırmayan öğrencilerin ders kaydı İlahiyat Fakültesi tarafından kesinlikle yapılmayacaktır.

İlahiyat Fakültesi web sayfası için tıklayınız.

 

2021-2022 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AKADEMİK TAKVİMİ İÇİN TIKLAYINIZ.

 

ÇAĞRI MERKEZİMİZ: 0850 227 27 41 (8:30-12:00 ile 13.30-17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.)

Bölüm Sekreterleri ve iletişim bilgileri için tıklayınız.