• 0 850 227 27 41

ÖĞRENCİ KİMLİK KARTI İŞLEMLERİ

Öğrenci kimlik kartları öğrenci ücretsizdir, ancak kullanım hatasından kaynaklanan nedenlerle yada kimlik kartını kaybetme sebebiyle ikinci kart basımları için  öğrencilerin 15 TL ücret ödemeleri  gerekmektedir.

Halk Bankası IBAN No: TR91 0001 2001 3380 0006 0000 48

Kayıp Kimlik Kartları

Öğrenci kimliğini kaybeden öğrencilerin yukarıda belirtilen Halk Bankası IBAN hesabına 15 TL yatırdıktan sonra öğrenci kimliklerini kaybettiklerine dair bir dilekçe ile Öğrenci İşleri Daire Başkanlığında ilgili birim sekreterlerine evraklarını teslim etmeleri gerekmektedir. Öğrenciye en geç 15 iş günü içerisinde yeni kart düzenlenmektedir. (Kimlik Kartı Başvuru Formu için tıklayınız)

 

Manyetiği Bozuk Öğrenci Kimlik  Kartları

Kimlik kartları ile  öğrencilerimiz hesaplarından para yükleyebilecek, öğrenci yemekhanesinde nakit para ödemeksizin yemek ücretlerini akıllı kart vasıtası ile ödeyebileceklerdir. Yemekhane uygulaması ile ilgili detaylı bilgiler Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığından alınabilmektedir. Ayrıca öğrencilerimiz  Üniversitemiz Kütüphanesinden öğrenci kimlik kartları ile giriş yaparak  kütüphane hizmetlerinden yararlanabilmektedirler. Akıllı kartın elektronik özelliği bozulduğunda öğrenciler kartlarını Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na getireceklerdir. Kullanım hatasından dolayı manyetiği bozulan öğrenci kartları için öğrenciler  Halk Bankasına 15 TL yatırdıktan sonra Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına dekontunu teslim etmektedirler. Dekontunu teslim eden  öğrencinin kartı en geç 15 iş günü içerisinde düzenlenmektedir. Yeni kimlik kartı teslim edilirken bozuk kimlik kartı teslim edilmelidir.

 

Mezun Öğrenci Kimlik Kartları

Mezun öğrenciler kimlik kartlarını mezuniyet işlemlerini yaptıktan sonra Fakülte öğrenci işlerine teslim etmek zorundadırlar. Kendi isteği ile Kayıt sildiren öğrenciler ise kimliklerini  Kayıt Sildirme Formu ile birlikte  Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına teslim etmek zorundadırlar.

 

Üniversiteden kayıt sildiren ya da mezun olan öğrenciler kimlik kartlarını teslim etmek  zorundadır.